My Riot "sweet_noise"

13.09.11 przez Darek96 Podaj dalej

Miniaturka

Zespół My Riot to nowy projekt znanego z formacji Sweet Noise, Piotra "Glacy" Mohameda, a "sweet_noise" to tytuł debiutanckiego albumu My Riot. Album skomponował i wyprodukował Glaca wspólnie z Hackerem, młodym beat makerem z Sopotu. Mix materiału jest autorstwa Adama Toczko, a masteringiem zajął się w legendarnym londyńskim Metropolis Studios John Davis (m.in. The Prodigy, Sade, U2, White Lies). Płyta zawiera 16 utworów zaśpiewanych w większości w języku polskim. Gościnnie pojawiają się na niej Peja (SLU), Śliwa, Zbyszek Krzywański (Republika), Orion (Behemoth) i Maja Konarska (Moonlight). Okładkę płyty zaprojektował młody grafik, Bartek Bojarczuk (www.illcatdzn.com). Zespół My Riot tworzą: Glaca (wokal, programowanie) Hacker (beaty, programowanie), Diamond Hill (gitary), Zwierzak (gitary), Sajmon (perkusja).

"My Riot to połączenie nowoczesności, rytmu ulicy, progresji, rocka, punk rocka, soulu, siły słowa i ogromnej pasji. Praca nad My Riot to była suma moich doświadczeń ze Sweet Noise, projektów amerykańskich Serce i M.T.void zderzona z hiper doświadczeniem Adama Toczki. Koncept połączenia beatu i "dołu" rodem z breakbeatu, hip hopu i muzy klubowej w zderzeniu z rockowym uderzeniem okazał się dość trudny, ale finalnie osiągneliśmy swój cel i powstał mega nowoczesny mix. Wybór studia masteringowego to zawsze ważna rzecz. My Riot sięgnał po zawodnika z 'górnej półki" i jemu zawierzył >dociśnięcie< nagrań w studiach Metropolis Londyn. Został nim autor masterów takich tuzów jak The Prodigy, White Lies, U2, Shade - pan John"Loud"Davis". John wysłał ten album w kosmos i ulokował go obok wszystkich tych mega produkcji. Dał nam też ogromną wiarę w to, że stworzyliśmy równy i bardzo dobry album złożony z zaskakujących połączeń stylistycznych. Jego uwagi były bezcenne. Deklaracja "I'm a fan now!" z ust takiej osobistości jest wielką nagrodą za lata pracy nad projektem " - mówi Glaca.
Sam John Davis też wypowiedział parę opinii o albumie: "...dynamika na tej płycie to stara dobra szkoła Led Zeppelin", "...to nowa jakość, połączenie gatunków na kosmicznym poziomie podane w piękny sposób w postaci 16. piosenek, z których każda to inna opowieść - to wielka rzadkość w czasach dwusinglowych płyt", "...z takim materiałem My Riot może zrobić zamieszanie na całym świecie - to jest cholernie świeże i hitowe!"

Album my Riot promuje singiel i teledysk:
- "Sen" http://youtu.be/L19pZiP0Ias
oraz singiel
"Łzy i potęga" z udziałem Oriona z zespołu Behemoth http://youtu.be/oZwqu4SpYRg (audio)

Już w najbliższych dniach odbędzie się premiera kolejnego teledysku do singla "Sam przeciwko wszystkim" z udziałem PejiMy Riot rusza w listopadzie na trasę koncertową promującą album "sweet_noise.

Album My Riot pt. "sweet_noise" do nabycia we wszystkich sklepach muzycznych w formie digipack oraz jako pliki muzyczne w sieci.

www.myriotband.com
www.youtube.com/myriotband
www.facebook.com/myriotband
www.myspace.com/myriotbandPoniżej kilka cytatów, bezpośrednio od fanów, które znalazły się na FB zespołu w związku z zapowiedzią premiery albumu "sweet_noise" (pisownia oryginalna):

Glaca jedynym artystą którego płyty kupuję w ciemno.

Glacy ufam na tyle że byłbym w stanie wydać dwa razy tyle na jego krążek w dzień premiery.

G odkąd wydał Czas Ludzi Cienia przekonał mnie o swoim pełnym profesjonaliźmie, więc i ten "diament" będzie idealnie doszlifowany.

to jest to na co czekaliśmy 13 wrzesien przejdzie do historii pozdro dla całej ekipy MR!!!!!!

Dajecie ludziom siłe nadzieje i wiare. respect My Riot

dlatego jestem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu ze zamowiona plyta mnie nie zawiedzie... a zakup plyty to najlepszy gest dla artystow, szczegolnie jesli tak duzo od siebie daja

gratulacje za muze. to przelom!

Nie moglo by być inaczej jesteście najlepsi :)
Riot na okrągło
nie chce nic wiecej nie chce nic wiecej! poza tą płytą. dzieki My Riot czekalem na Was.


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+