"Głucha noc" Wielkopolskim Przebojem Wszech Czasów!

16.08.12 przez Darek96 Podaj dalej

Miniaturka

Z radością informujemy, że "Głucha noc" zwyciężyła w głosowaniu na Wielkopolski Przebój Wszech Czasów! Singiel pochodzący z wydanego w 2001 roku albumu "Na legalu" zajął pierwsze miejsce, przed hymnem Lecha Poznań. Gorące podziękowania dla wszystkich głosujących. My i Wy, pamiętajcie! Wynik plebiscytu nie mógł obyć się bez komentarza Laureata.

WYNIKI Głos Wielkopolski: "Głucha noc" Wielkopolskim Przebojem Wszech Czasów!

W plebiscycie udział brały różne utwory związane z Wielkopolską. Były to przede wszystkim mniej lub bardziej popularne kompozycje kojarzone z muzyką rozrywkową. Nie zabrakło propozycji od takich grup, jak Lombard, Turbo, Muchy a nawet utworów Anny Jantar, Mezo czy Just 5. Na licie pojawiło się kilka utworów Peji, zaś słynna „Głucha noc” szybko stała się liderem w gonitwie. Od kilku dni utwór konkurował z hymnem kibiców Lecha Poznań „W górę serca” śpiewanym w tonacji „Yellow Submarine” Beatlesów.

"Jest nam niezmiernie miło z powodu zwycięstwa w plebiscycie na Wielkopolski Przebój Wszech Czasów, organizowanego przez lokalny "Głos Wielkopolski". Chcielibyśmy podziękować wszystkim głosującym za aktywny udział. Zwycięstwo nie było łatwe, ponieważ w ostatnim tygodniu w przebojowym stylu pozycję lidera odebrali nam kibice Lecha. Walka toczyła się niemal do ostatniej chwili. Jak na klasyczny mecz przystało - idąc "łeb w łeb" z tak wymagającym przeciwnikiem otrzymaliśmy niemałą lekcję pokory odświeżając świadomość, iż Poznań nie samym Peją stoi :)

Jako kibice "Kolejorza" cieszylibyśmy się również ze zwycięstwa piosenki "W górę serca niech zwycięża Lech", dlatego też serdecznie gratulujemy zarówno wszystkim głosującym kibicom i sympatykom oraz autorowi i wykonawcy w/w kompozycji. Gdyby doszło do sytuacji, w której skończylibyśmy plebiscyt na miejscu innym niż pierwsze w ramach gratulacji mieliśmy przygotowany kultowy cytat z komedii Stanisława Barei: "Z Tobą przegrać to jak wygrać".

Na koniec dodam tylko podziękowania dla Zbigniewa Krugera, który przytomnie zgłosił "Głuchą noc" do Plebiscytu, w którym uzyskaliśmy prowadzenie a w konsekwencji zwycięstwo" - podsumowuje Peja."Głucha noc" to legalna kompozycja, której rozpowszechnianie umożliwił nam autor słów refrenu Stan Borys, z którym zawarliśmy ugodę sądową 1 września 2011. Jakiekolwiek podważanie wartości artystycznej utworu przez osoby trzecie jest co najmniej nie na miejscu. Być może należy pomyśleć o kontynuacji tematu jako "Głucha Noc 2" z pełnym uczestnictwem Stana w ramach podziękowania za zwycięstwo w plebiscycie.
Pozdrawiamy serdecznie naszych fanów, wszystkich głosujących kibiców i ludzi, którzy oddali głosy na inne utwory. Pozdrawiamy również wszystkich twórców, których utwory zostały zgłoszone do głosowania za wyjątkiem tych, które od lat noszą znamiona "hiphopolo" - komentuje rapper.


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+