Rychu Peja na "Płycie do zjedzenia"

23.10.12 przez Darek96 Podaj dalej

Miniaturka

Przed Wami pierwsza na świecie "Płyta do zjedzenia". Jest to produkcja, która w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To dźwiękowa relacja z "pola bitwy" pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli muzycy i aktorzy m.in. Rychu Peja.Jak podaje wydawca, fundacja Odety Moro-Figurskiej "Szczęśliwe Macierzyństwo", płyta ta to przede wszystkim misja, jaką trzeba zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą. Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość. Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych. Osoby, które stosują niewłaściwą dietę częściej chorują na depresję.

"Płyta do zjedzenia" to mini-vadecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w diecie codziennej.Nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywiania się od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

Kto nagrał "Płytę do zjedzenia"?
- Katarzyna Skrzynecka - aktorka, piosenkarka, kompozytorka - zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca
- Paweł Królikowski - aktor - prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci
- Rychu Peja - rapper - w znanym sobie stylu przekonuje jak ważne jest zdrowie i witaminy
- Leszek Zduń - aktor - prywatnie potrójny tata


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+