Peja ambasadorem akcji „Litr paliwa zamiast piwa”

25.03.14 przez Darek96 Podaj dalej

Miniaturka

Litr Paliwa Zamiast Piwa to społecznościowy projekt charytatywny, którego celem jest zebranie paliwa potrzebnego na dowóz osób ze sprzężoną niepełnosprawnością na rehabilitację. Do ambasadorów akcji dołączył Peja. Projekt wskazuje wprost, że pomaganie to „małe piwko”. Szybko wydajemy 5,5 zł: na piwo, czekoladę, kawę na mieście. A tyle właśnie kosztuje 1 litr paliwa, który w transporcie zbiorowym starcza na jednorazowe dowiezienie osoby niepełnosprawnej na rehabilitację.


- Dotychczas pomogliśmy już Kamilowi, Karolinie i Krzysztofowi z ŚDS „KAMYK”, ośrodka dla osób wielorako niepełnosprawnych – informują organizatorzy. – To tylko niektórzy z podopiecznych nie potrafiących samodzielnie dojechać na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodków rehabilitacyjnych. Niepełnosprawność uniemożliwia im korzystanie z komunikacji miejskiej, a gdyby rodzice chcieli dowozić ich na własną rękę, musieliby zrezygnować z pracy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im zorganizowanego dowozu.

Paliwo można przelewać na dwa sposoby: poprzez aplikację na stronie www.litrpaliwa.pl lub wysyłając sms o treści AP.LITRPALIWA na numer 75068 (siedemdziesiąt pięć zero sześćdziesiąt osiem).

Co miesiąc tworzony jest również ranking miesiąca z drobnymi nagrodami, tj. kurs języka angielskiego, kupony do salonu urody czy bilety do teatru.

Organizatorzy zbierają paliwo dla 88 uczestników:
1. Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk" - Poznań, ul. Zakątek 8
2. Przedszkola Specjalnego "Orzeszek" - Poznań, os. Chrobrego 6
3. Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" - Poznań, os. Śmiałego 106
4. Warsztatu Terapii Zajęciowej "Krzemień" - Poznań, ul. Ognik 20c

Więcej informacji na stronie www.litrpaliwa.pl


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+