Slums Attack "Otrzuty" (Remixy' 99)

29.08.17 przez Łudzik Podaj dalej

Miniaturka

Wyprodukowane w całości przez Peję "Otrzuty" to 13 zremiksowanych utworów z płyty "Całkiem Nowe Oblicze". Rychu podjął się stworzenia nowych wersji tuż po premierze albumu w marcu 1999 roku. Powód? Prawdopodobnie produkcyjny niedosyt i łapanie formy w zakresie robienia bitów. "Gdyby ten album wychodził na jesień a nie wiosną 1999 roku wyglądałoby to zupełnie inaczej" - wspomina Rychu. "Płyta, którą wydaliśmy u Cameya byłaby po prostu kompletna gdybym użył w 50 procentach podkładów jakie powstały przy produkowaniu tych remiksów. Na potwierdzenie tych słów wystarczy skompilować po swojemu ten album zastępując poszczególne wersje z "CNO" wersjami z "Otrzutów". Przy takim ruchu album zyskałby muzycznie. Niestety wyszło tak, że puszczam do ludzi nielegal z nowymi wersjami" - dodaje Peja. Czy rzeczywiście Rychu ma rację? No cóż - nie trudno się zgodzić z faktem, iż kilka kompozycji na "CNO" to naprawdę bardzo brudne by nie powiedzieć mroczne tematy (" Coś niedokończone", "W.L.Z.T.F.K.P.T.") oraz rzeczy zrobione na samplach ze starszych, wydanych wcześniej przez Rycha utworów ("Wstęp", "Taka dolinę...", "Zachodnia cześć Polski"). Gdyby zastąpić te fragmenty nowszymi wersjami album zdecydowanie nabrał by feelingu. Nie bez powodu Peja tak szybko zaczął przerabiać te utwory tak by wyczerpać swoje roszczenia względem produkcji. Istnieją opinie, iż "Otrzutów" słucha się lepiej niż oryginalnej, legalnej płyty. Oczywiście z drugiej strony mamy też głosy, że to co pierwotne jest nie do zastąpienia. Tak czy inaczej - nie macie ochoty po swojemu skompilować tego krążka i wypowiedzieć się na temat? Być może kiedyś doczekamy sie alternatywnej wersji płyty 50/50 na jednym CD. Kto wie?Po raz pierwszy (prócz produkcji metodą domową) album "Otrzuty" ukazuje się jako niezależne wydawnictwo na nośniku CD. Oczywiście stanowił dodatek w postaci bonus CD na wznowieniu płyty "CNO" w 2013 roku - jednak dopiero dziś ukazuje się jako osobny krążek.
Na tym krążku zamiast 13 pozycji mamy ich aż 19 z czego tylko dwie kompozycje to wersje instrumentalne. Aż 4 nie wydane dotąd na żadnym nośniku utwory? Tak. Jeden z nich to wersja demo kawałka z "CNO" (z inną wersją wbitego wokalu i tekstami). Co do reszty - dowiesz się zamawiając płytę. Jak zamówić płytę? Album "Otrzuty (Remixy' 99") jest całkowicie za darmo i możesz go otrzymać zamawiając pakiet wznowionych płyt "CNO" i "CNO 2" na www.pejaslumsattack.com..

UWAGA! Płyta będzie dostępna tylko i wyłącznie w pre orderze jako darmowy krążek a jej ilość zostanie wyprodukowana z godnie z ilością zamówień pakietów "CNO/CNO 2". Innymi słowy po premierze tych płyt nie wystawimy "Otrzutów" do sprzedaży sklepowej. Czyli szykuje Nam się absolutny rarytas:) 3,2,1, ) Start. Zamówione?

Traklista:
1. WLZT (wersja niepełna)
2. I nim zdarzy się cud
3. Taką dolinę…
4. Zachodnia część Polski (do pary pan Piotr)
5. Coś niedokończone (luta mix)
6. Żyję tym co mam
7. Postawy (wersja ulepszona)
8. Prawdziwe czy nie? (Old School remix)
9. Musisz uwierzyć (unda versja)
10. Kontrowersja
11. Dlaczego?
12. Zawsze będzie takie granie (kana mix)
13. Tak ma być (westernowa wersja '98)
14-19...........................................................


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+