Peja podsumowuje rok 2015!

31.12.15 przez Łudzik Podaj dalej

Miniaturka

Czas podsumować 2015. Rok pracowity pod wieloma względami. Rok spędzony głównie na trasie promującej płytę, którą zrobiłem z WHR. Równo 70 koncertów, wiele z nich za granicą, zliczyłem, że było tego (niewiele) więcej niż przy European Re-Turn z 2011 – to super wynik zwłaszcza, że Slumilioner nie był albumem tak wyhajpowanym jak „Reedukacja”. Do tego kilka featów i klipów, nominacja do Fryderyka, jedna złota i dwie platynowe płyty oraz parę fajnych zderzeń z ekipami zza Wielkiej Wody (ONYX, Body Count, AZ, Smif’N’Wessun & The LOX) i kilka super momentów z braćmi z rodzimej rap gry (Poznańska premiera płyty RPS/WHR, Terrorym Fever 5, X lecie DIIL, Black X-mas oraz koncerty z Dono i Glacą)

Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy wspierali moje działania w 2015: Ganda, Rink, Śliwa, Paulina, Bąbel, Daniel, Dono, Glaca (Hukersi!), DJ. Decks, Bezczel, DJ. Danek, Nekromer, 9liter FILMY i Fonografika. Dziękuję wszystkim artystom wspierającym mnie na tej trasie za wspaniała atmosferę i mnóstwo przygód podczas tej niekończącej się wyprawy. Huk był cały czas z nami!

W planach na rok 2016 wiosenna premiera „DDA” +DDA Tour i kolejny krążek planowany na koniec roku. Postaram się ożywić też kanał YT, bo zamuła straszna (wyprawy, relacje z koncertów, wywiady). Do tego kilka (naście) gościnek i wszystko to, co życie przyniesie jak to się mówi. Pozdro i zapraszam do podsumowania…STYCZEŃ:

Premiera klipu „Nie oglądam się” (prod 9liter FILMY)Premiera utworu „Wielka Improwizacja” (prod. DJ. Zel) zrealizowanego dla NCK . Dogadujemy wspólny projekt - „DDA”Wyniki Podsumowania 2014 na poznanskirap.com (m.in. Album Roku „Książe aka. Slumilioner oraz Artysta Roku: Peja)

LUTY:

To już 10 lat współpracy z firmą Fonografika. W planach reedycja pierwszej płyty dla Fono „N.O.J.A.”

Premiera płyty Śliwy „Chłopak z sąsiedztwa” (gościnnie w kawałku „Aż chce się żyć”)Na dobre ruszają koncerty zagraniczne. A w Olsztynie grubo w chuj:)

MARZEC:
Rozdanie złotych płyt za album „Książę aka. Slumilioner” podczas koncertu w poznańskim Eskulapie z udziałem większości zaproszonych gości. Poza tym koncerty, dużo koncertów
Łódź – bezapelacyjnie była moc! Przy okazji odwiedzamy Dom Dziecka. Szacun Zduńska Wola. W Poznaniu gramy dla dzieciaków w Domu Tramwajarza. Raw!KWIECIEŃ:

Znów koncertyRozdanie FryderykówMAJ:

Premiera klipu Steel Banging „West Coast” (gościnnie z Śliwą i Kroolikiem Underwood)Warsaw Challenge 10Impreza promocyjna z okazji premiery płyty Bilona w klubie Balsam (WWA) Wielkie dzięki za zaproszenie. Pozdr!

Koncert ONYX w Poznaniu (5 urodziny RPS Enterteyment)

Prace nad reedycją płyty „N.O.J.A.”Wciąż koncerty…

CZERWIEC:

Kolejne koncerty…

Ten najważniejszy w Chojnicach gramy dla Tomka z Więcborka, który niedługo potem przegrywa 5 letnią walkę z chorobą nowotworową. Zapamiętam Cię jako uśmiechniętego gościa, który szalał kilka lat wcześniej z nami podczas koncertu w Gnieźnie. Spoczywaj w pokoju brachu.
Po festiwalu w Obornikach odwiedzamy w domu chorego Matusza, który opuścił nas pod koniec roku. Spoczywaj w pokoju.Premiera płyty duetu Voskovy „Second Hand” (gościnnie w utworze „Moje być albo nie być”)Koncert Body Count w Warszawie

Premiera reedycji płyty „N.O.J.A.” + koncert tematyczny

Hip Hop Festiwal w Gorzowie – propsuję bardzo!Koncert AZ w Poznaniu (5 urodziny RPS Enterteyment)

LIPIEC:

Na HHRPE jak zwykle ogień! Pozdro Diabeł!

Berliński koncert The LOX, który mieliśmy supportować przełożony z powodu nagłej śmierci córki Styles’a PSIERPIEŃ:

Kolejne koncerty. W Giżycku rządziła tylko jedna postać - O.S.T.R.

WRZESIEŃ:

Druga tura koncertów zagranicznych. A z nami Dono. Kręcimy materiał do klipu „Być i mieć”.


Polska premiera filmu „Straight Outta Compton”Smiff-N-Wessun w Polsce

Premiera klipu „Raplajf/RPS klasyka” (prod. 9liter FILMY)

Prace nad albumem DDA


PAŹDZIERNIK:

Luxfest 4 w Arenie – Projekt za Wolność

Gościnna zwrotka na album Kaczmiego „Wspak” (do utworu tytułowego wraz z Kroolikiem Underwood)

Terrorym Fever 5 – ponad 4 tys fanów rapu z całej Polski

Złota płyta za album „20/20 Evergreen”

Platynowa płyta za „Na serio” i „Szacunek ludzi ulicy”


Po 3 latach wracam do Sztokholmu. Super impreza. Pozdro Norbert, pozdro Rena. Nie pijta tyle:)Koncert The LOX przeniesiony z Berlina do Manchesteru na miesiąc grudzień.LISTOPAD:

Premiera klipu „Martwa Muzyka” z gościnnym udziałem Bezczela i Glacy (prod. 9liter FILMY). Alfred dzięki za pomoc! Pozdr

X lecie DIIL w warszawskiej Stodole. Działo się. A w Paryżu zamachy…


Prace nad reedycją albumu „Zwykła codzienność”Po ponad 3 latach spotykam się z Icemanem…


Premiera płyty Miejskiego Sortu „Gry wszystkich miast” (gościnnie w kawałku „Jedno życie jedna szansa” z Bilonem i Kaczym)Koncerty, dużo koncertów. Londyn pokazaliście klasę! Leeds – jeszcze do Was wrócimy:)


Kraków i Kato jak zwykle nie mam pytań. Pozdro!
GRUDZIEŃ:

Koncerty – Dęblin spoko akcja! Pozdro Lasio (Na kompanii pobudka!)

Gramy przed The LOX w Manchesterze.

Premiera reedycji płyty „Zwykła codzienność”

Wokale na „DDA” realizacja, pierwsze mixy, odsłuchy

Na sam koniec sytuacja, o którą pytacie od jakiegoś czasu - DJ. Decks. Jak sami się domyślacie coś się popsuło, dlatego nie zamierzam dłużej udawać, że wszystko jest w porządku. Nie poczyniłem w związku z tym żadnych publicznych ruchów mających na celu zasugerować Wam że sytuacja wymaga komentarza, jednocześnie niczego nie wyjaśniając, bo to nie w moim stylu. Jednak proszę Was nie wyciągajcie zbyt pochopnych wniosków. Dziś jeszcze w starym roku mam okazję zamknąć ten temat ucinając wszelkie spekulacje. Z racji tego jak długo współpracowaliśmy i szacunku jakim nadal darzę Darka powiem tylko, że nasze drogi rozeszły się w dość niespodziewanych dla mnie okolicznościach. Nie jest to wyłącznie moja decyzja, dlatego nie ukrywam, że jest mi również z tego powodu przykro. Zdaję sobie sprawę, że jest to również cios dla Was jako wieloletnich, oddanych słuchaczy. Niestety nic na siłę, życie pokazało, że nic nie trwa wiecznie, czas na samodzielność a co za tym idzie dalszy rozwój i nowe doświadczenia. Niech każdy podąża własną ścieżką i ciężko pracuje na własne konto. Zawsze byłem zdania, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Wiem, też, że emocje, to zły doradca, zbyt często to przerabiałem, żeby nie wyciągnąć z czasem odpowiednich wniosków. Pomimo tego jaki przed laty wypracowałem wizerunek, uważam się za człowieka dialogu, który przez ostatnie lata ciężko pracował na zmianę całego swojego życia i nie po to żeby wizerunkowo zaistnieć jako tzw. porządny gość. W tym konkretnym i jakże ważnym dla mnie przypadku, tego dialogu zwyczajnie zabrakło. Od lat działam niezależnie i wiem co to harówa. Projekt RPS jest dla mnie przyjemną odskocznią, która daje mi mnóstwo satysfakcji. Bez względu na to jak potoczą się nasze losy życzę Darkowi jak najlepiej, jednocześnie dystansując się od wszystkiego, co w tak krótkim czasie jak 2015 zdążyło nas podzielić. Czasami trzeba dać czas czasowi jak to się mówi. Na ten moment myślę, iż obaj nie dostrzegamy choćby cienia szansy na dialog i realną współpracę. Zapowiedziany projekt „Remisja” zobowiązuję się ukończyć w pojedynkę za to pod szyldem, który dobrze kojarzycie z produkcji z przed lat – jako Peja/Slums Attack. To mój jedyny oficjalny komentarz do zaistniałej sytuacji. Tobie Darku życzę nieustających sukcesów, obaj wiemy, że na wielu płaszczyznach potrafisz zdobyć wyniki nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników. Niech Twoja determinacja w dążeniu do celu przekuje się na indywidualny sukces w muzyce. Bo, jeśli robisz coś z pasją, kwestią czasu jest osiągnięcie znaczącego, zawodowego sukcesu. Wiem, że sobie poradzisz. Szczęśliwego Nowego Roku!


Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+